Emlak müşterilerinizin sizi tercih etmesinin en önemli 8 sebebi

Emlak müşterilerinizin sizi tercih etmesinin en önemli 8 sebebi

0 557

 

Emlak danışmanlarıyla çalışacak olan müşterilerin mutlaka kafalarında belli başlı sorular yer alıyor. Bunların başındaysa bir emlak danışmanıyla çalışmak gerekli mi? geliyor. Fakat her ne kadar emlakçıyla çalışmak istemeseler bile işini çok iyi yapan profesyonellerden aracı olmalarını mutlaka isteyeceklerdir.

Profesyonel emlak danışmanlarının müşterilerinin kafalarındaki bu çok önemli soruların 8 nedenini sizler için derledik.

  1. Eğitim ve Deneyim: Alım ve satım işlemleriyle yakından ilgilenen bilgili ve donanımlı olan bir emlak danışmanıyla çalışmak müşteriye rahat bir nefes aldıracaktır. Böyle bir danışman müşteriyi her daim süreçle ilgili doğru ve eksiksiz bilgilendirecektir.
  1. Değerli Portföy: Profesyonel bir emlak danışmanının en önemli sermayesi satışa hazırlanmış bir portföydür. Bu portföyleri müşterilerde oldukça iyi bilirler ve sağlam portföyü olan emlak danışmanını tercih önceliğinde tutarlar.
  1. Ayrıntılı Bölge Bilgisi: Emlak danışmanlarını sektörde öne çıkaran bir diğer faktörse bulundukları lokasyona ayrıntılı bir şekilde hakim olmalıdır. Satış yaptığınız bölgeyi iyi tanıyor ve tanınıyor olmanız müşterilerinizin de kulağına gidecek önemli bilgilerden biridir. Sizin bu bilgilere sahip olmanız demek müşterinizi size bir adım daha yaklaştırmak demek olacaktır.
  1. Komisyon ve Rehberlik: Çoğu müşterinin kafasında olan ve çok çekindikleri %3 lük komisyon bedeli sizi en çok zorlayan faktörler arasında yer alır. Müşterilerinize vereceğiniz kaliteli hizmet doğrultusunda onların kafalarındaki bu korku ve önyargıyı ortadan kaldırmak işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.
  1. Piyasa Koşulları: Emlakçılar satış veya alış işlemini yönetecek piyasa koşullarına çok hakimlerdir. Müşterilerse bu bilgilere sizin kadar hakim değiller. Bu sebeple satış sürecinde piyasa şartlarını çok iyi okuyabilen, piyasayı oluşturan ve yön veren etkili donanıma sahipseniz müşterinizin güvenini kazanarak satışı lehinize çevirmeniz olası. Önemli olan hakim olduğunuz bu piyasa koşullarını karşı tarafa en doru ve eksiksiz şekilde aktarabilmektir.
  1. Profesyonel Ağ=Zaman: Emlakçılar güçlü bir networke sahiptirler. Zamanı kısıtlı olan, çalışan müşteriler için profesyonel bir emlak danışmanıyla çalışmak müşterilerin zamandan kazanmasına neden olur. Sizin portföyünüzde olmayan bir talebi bile çok kısa süre içerisinde kendilerine rahatlıkla sunabileceğinizi görmeleri gerekir.
  1. Müzakere Becerileri & Gizlilik: Müşterilerin sadece ev alma sürecinde olmaları bu işi sizin gibi derinlemesine bilmediklerini gösterir. Sürecin gidişatı zor ve şartlarda gerçekleşebilir. Örneğin almayı planladıkları ev son dakika fiyat yüzünden ellerinden kaçabilir. Bu gibi noktalarda mutlaka gizlilik ilkesini benimsemiş ve güçlü müzakere tekniklerine sahip olan bir emlak profesyoneline ihtiyaç duyacaklardır.
  1. Güven: Satış esnasında öncesinde veya sonrasında aldığı hizmetten memnun kalan müşteri mutlaka sizi yakın çevresine önerecektir. Bu sebeple müşterilerinizle aranızdaki en önemli duygu güven duygusudur. Satış süresince müşterinizi en doğru şekilde bilgilendirmeli ve memnuniyetini sağlamalısınız.

YORUM YOK

Yorum yazın