Emlaktown Listglobally ile Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı

Emlaktown Listglobally ile Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı

0 373
Emlaktown CEO' su Doğan Gundoğdu

Listglobally iki yeni anlasma imzaladi..

ListGlobally, Türk emlak portalı EmlakTown ve Çin denizaşırı öğrencilerin emlak sitesi UHouzz.com ile yeni bir ortaklığa imza attı.

Son eklenenlerle birlikte, ülke sayısı 52’ ye ulaşan ve gittikçe büyümeye devam eden ListGlobally dünyadaki gayrimenkul portalları içerisindeki en büyük ağa sahiptir.

Türkiye’de yurtdışına odaklanan ve 8 dilde yayın yapan emlak portalı EmlakTown ile yaklaşık 6.500 Gayrimenkul profesyoneli toplam 52 ülkede 75 emlak portalı aracılığıyla uluslararası listelere anında erişim sağlamaktadır.

ListGlobally İş Geliştirme Direktörü Geoffroy Reiser, Türk gayrimenkulüne yurt dışından gelen talebin son 4-5 yılda giderek arttığına vurgu yaparak bu konunun önemine değinmektedir.

2012 yılında, yurt dışına gayrimenkul satışı 2.64 milyar dolara ulaşmıştır. Yabancı alıcılara 2014 yılında Türkiye’den 18.959 civarında satış yapılırken;  sadece iki yıl sonra 2016 yılında yapılan satış ikiye katlanarak, neredeyse 4 milyar dolar olmuştur.

Reiser, Mayıs 2016 ‘ da, 511 ‘ i sadece İstanbul’da olmak üzere, 1612 gayrimenkulün yabancı müşterilere satıldığını belirmiştir.

Geniş ölçüde uluslararası bir yönelime sahip olan Emlaktown bu eğilimden yararlanmada güçlü bir konumda olduğundan ListGlobally ile buna yönelik özel bir anlaşma imzalamıştır.

Emlaktown.com ‘ un CEO’su Doğan Gündoğdu, Emlakçıların yabancı dil konuşan personele olan talebinin talebinin arttığını söyleyerek; “EmlakTown ve Listglobally işbirliği Türkiye’ de uluslararası düzeyde ve standartlarda is yapma gayretinde olan ve yeni oluşmuş olanaklardan yararlanmaya istekli yerel Gayrimenkul profesyonelleri ile yabancı alıcılar arasında çok önemli bir köprü oluşturmaktadır. Bu özel ortaklık ve sağlanan teknolojik altyapı sayesinde, Türk gayrimenkul profesyonelleri artık tek bir tık ile ellerindeki portföyleri uluslararası pazarlarda sunabilme olanağına kavuşacaklardır.” demiştir.

Doğan Gündoğdu ayrıca ekliyor:  “İşbirliği içinde olduğumuz Gayrimenkul profesyonellerinin portföylerini 52 ülkede ve 75 portalda İngilizce ‘ yle birlikte toplamda 16 dilde erişilebilir duruma getirmekteyiz. İngilizce hazırlanan portföy ListGlobally tescilli teknolojisi ile tercüme edilmektedir.”

YORUM YOK

Yorum yazın